تمامی مقالات

روش شستشوی بالش

روش شستشوی بالش

روش شستشوی بالش با توجه به نوع بالش و الیاف داخل آن متفاوت است. اما در ابتدا به برسی علت‌های لزوم شستشوی بالش می‌پردازیم.

اکثر افراد در طول شبانه روز بین 6 تا 8 ساعت نیاز به خواب دارند تا برای انجام فعالیت‌های روزانه آماده شوند.

بدن ما در حال ریزش سلول‌های مرده در خواب است که با چشم دیده نمی‌شوند همچنین، بالش‌ها معمولا آغشته به چربی سر و عرق هستند میتوان گفت در گذر زمان منبع آلودگی خواهد شد.

در صورت عدم اهمیت به این آلودگی‌ها و نشستن به موقع بالش‌‌، ممکن است به انواع آلرژی‌‌های پوستی و ضعف ایمنی بدن دچار شویم.

 

روش شستشوی بالش در ماشین لباسشویی

راحت‌ترین راه شستشوی بالشت‌ها انداختن آن‌ها در ماشین لباسشویی است. برای استفاده از این روش بهتر است دو بالش را باهم به صورت صاف در ماشین لباسشویی بگذارید تا علاوه بر صرفه‌جویی در برق از پرتاپ شدن بالش در  ماشین لباسشویی جلوگیری شود.

 

Aramkhab.com-blog-Pillow-washing-method-2.jpg

 

ماشین لباسشویی را روی گرم‌ترین حالت قرار دهید و تنظیمات اندازه بار را روی حالت بار سنگین قرار دهید. پس از شستشو ماشین را روی حالت خشک کن قراردهید تا بالش‌ها کاملا خشک شوند تا به حالت پف کرده و شکل قبلی خود بازگردند.

 

روش شستشوی بالش

 

 

برای جلوگیری از گوله شدن الیاف داخل بالش میتوانید دو یا سه عدد توپ بیسبال را به همراه بالش‌ها درون ماشین لباس‌شویی قرار دهید.

 

 

 

روش شستشوی بالش با دست

برای شستشو بالش‌ها به دستورالعمل خاص یا برچسب روی بالشت‌ها توجه کنید. بهتر است برای شستشو بالشت از یک وان یا لگن بزرگ استفاده کنید.

هنگامی که بالش ها را در وان انداختید به آن پودر دستی و نرم کننده اضافه کنید و به آن را بشویید و آبکشی کنید.

حتما بگذارید کاملا بالشت‌ها خشک شود در غیر این صورت ممکن است داخل آن گلوله شود.

 

 

روش شستشوی بالش-Pillow-washing-method-

 

 

روش شستشوی بالش‌‍‌های مموری فوم

برای شستشوی بالش‌های مموری فوم، نمی‌توان از ماشین لباسشویی استفاده کرد چرا که فوم داخل آن جمع می‌شود.

برای شستشوی این بالش‌ مموری فوم باید یک پارچه ی نمدار را روی سطح داخلی بالشت بکشید و یا آن را نم‌دار کنید و در لباسشویی و فقط روی مرحله‌ی خشک کن قرار دهید و به مدت 20 دقیقه بگذارید تا کاملا تمیز شود.

اگر داخل بالش کثیف نیست و روکش آن قابلیت تعوض دارد، می‌توانید روکش آن را در بیاورید و جداگانه بشورید.

بعضی از بالشت‌های مموری فوم قابل شستشو هستند اما برای شستشو آن‌ها باید حتما به دستورالعمل‌های خاص و برچسب روی آن‌ها توجه کنید.

شستشو را با ملایمت انجام دهید زیرا امکان آسیب دیدن فوم وقتی خیس است بسیار بالا می‌رود.

 

blog-Pillow-washing-method

 

به طور کلی توصیه می‌شود هنگام خرید بالش از قابل شستشو بودن آن مطمئن شوید و هر ماه روکش بالش را بشورید و نگذارید که کثیفی تا داخل بالش نفوذ کند که مجبور به شستشوی این نوع بالشت‌ها شوید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *