تمامی مقالات

سایز استاندارد تشک

سایز استاندارد تشک

سایز استاندارد تشک

در این مقاله سایز استاندارد تشک را برای تشک بزرگسال یک نفره و دو نفره و تشک کودک و نوجوان برسی خواهیم کرد.

مواردی از قبیل جثه، وزن، میزان غلط خوردن فرد هنگام خواب، فضای لازم برای خواب راحت و متراژ اتاق در تعیین اندازه سایز استاندارد تشک برای فرد، تعیین کننده هستند.

سایز استاندارد تشک یک نفره

تشک‌های یک نفره در سه سایز تولید متفاوت تولید می‌‌شوند که عبارتنداز:

این سایز از تشک تک نفره برای بزرگسالانی مناسب است که دارای جثه و وزن متوسط هستند.

این سایز معمولا به صورت سفارشی تولید می‌شوند که نسبت به سایز‌های دیگر طرفداران کمتری دارند.

بزرگسالانی که دارای جثه بزرگ‌تری هستند و یا آنهایی که در خواب زیاد غلت می‌زنند و به فضای بیشتری برای خواب نیاز دارند، این سایز بسیار مناسب خواهد بود.

سایز استاندارد تشک دو نفره

ابعاد استاندارد تشک دو نفره به گونه تعیین می‍شود که دو نفر می‌توانند به راحتی در کنار یکدیگر بخوابند و فضای کافی برای غلت خوردن را داشته باشند. این تشک‌ها که مخصوص زوج‌ها و تخت خواب‌های دو نفره هستند.

تشک‌های دو نفره در چهار سایز متفاوت تولید می‌‌شوند که عبارتنداز:

تخت خواب‌ در این ابعاد بسیار کم است، به همین دلیل مشتریان این اندازه تشک دونفره نیز کم هستند. در واقع این ابعاد برای کسانی مناسب است که دارای اتاق خواب بسیار کوچکی هستند و فضای شان آنقدر کم است که نمی‌توانند از تخت خواب‌های دو نفره استاندارد و مرسوم استفاده کنند.

برای این اندازه تشک دونفره ملحفه و رو تختی های آماده نیز در بازار کم بوده و اگر این ابعاد را برای تخت خواب و تشک خود انتخاب کرده اید، باید ملحفه و رو تختی تان را سفارشی خرید کنید.

متداول‌ترین و پر فروش‌ترین سایز اندازه تشک دونفره این ابعاد اسن که به آن کوئین سایز هم می‌گویند. این اندازه استاندارد تشک دو نفره برای اتاق خواب‌هایی با متراژ متوسط مناسب است.

این ابعاد در دسته تشک دونفره بزرگ قرار می‌گیرد که به آن کینگ سایز هم می گویند. این تشک‌ها با ابعادی تولید می‌شود که برای هر نفر ۹۰ سانتی متر فضا وجود دارد.

سطح این تشک بسیار بزرگ و جا دار است و اگر خودتان و یا همسرتان عادت دارید در خواب زیاد غلت بزنید، این تشک برای‌تان بسیار مناسب است.

این ابعاد بزرگ‌ترین اندازه تشک دونفره است که به آن سوپر کینگ سایز هم می‌گویند. در تشک سوپر کینگ برای هر نفر 100 سانتی متر فضا وجود دارد.

با وجود مزایایی که تشک‌های دونفره بسیار بزرگ (کینگ) دارند، این نکته را هم باید بدانید که برای چنین تشکی باید تخت خواب بزرگی تهیه کنید و داشتن یک تخت خواب بزرگ، نیازمند یک اتاق خواب با ابعاد بالا است.

بنابراین اگه خانه‌تان دارای متراژ متوسط است و اتاق خواب بسیار بزرگی ندارید، از خرید تشک کینگ سایز منصرف شوید.

سایز استاندارد تشک کودک و نوجوان

کودکان و نوجوانان به دلیل بودن در سن رشد و شکل گیری استخوان‌ها و ستون فقرات‌شان باید از بهترین وسایل خواب استفاده کنند. برای آن‌ها باید از تشک‌هایی که مخصوص خودشان است استفاده شود.

ابعاد تشک کودک و تشک مخصوص نوجوان دارای ابعاد ۱۸۰ در ۸۰ سانتی متر است. به دلیل آنکه نوجوان در سن رشد است و قد او با سرعت بیشتری رشد می‌کند، طول تشک را ۱۸۰ سانتی متر در نظر می‌گیرند.

اما تشک کودک و نوزاد در دو اندازه ۱۳۰ در ۷۰ سانتی متر و ۱۳۵ در ۷۵ تولید می‌شود که برای سنین بسیار پایین مناسب‌اند. البته ابعاد تشک نوزاد یک استاندارد جهانی دارد و آن ۱۲۰ در ۶۸ سانتی متر است که این اندازه‌ها بهترین حالت را برای آسایش کودک و نوزاد فراهم می‌کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *