تمامی مقالات

کدام مارک تشک بهتر است؟ مارک تشک مهمه؟

کدام مارک تشک بهتر است؟ مارک تشک مهمه؟

کدام مارک تشک بهتر است؟ مارک تشک مهمه؟

کدام مارک تشک بهتر است؟ مارک تشک مهمه؟  خرید تشک مناسب از اهمیت بسیاربالایی برخوردار است.

متاسفانه اکثر افراد بدون آگاهی لازم اقدام به خرید می‌کنند، بدون اینکه متوجه باشند که چه خطراتی سلامتی آن‌ها را تهدید می‌کند.

ما در آرام خواب به شما صادقانه کمک می‌کنیم تا بهترین انتخاب را داشته باشید. انواع مختلف تشک بستگی به ساختار اصلی آنها دارد.

1.تشک طبی

مزیت تشک‌های طبی مرغوب به دیگر تشک‌ها، حذف درد بدن و هدیه خوابی پر از آرامش است. حتی اگر به علت‌های دیگری چون آرتروز و دیگر امراض از درد ستون فقرات رنج می‌برید این تشک‌ها تسکین دهنده درد شما خواهند بود به طوری که پزشکان ارتوپد نیز استفاده از تشک طبی را به بیماران خود توصیه می‌کنند.

در تولید تشک‌های طبی از مواد اولیه و متریالی استفاده می‌شود که در زمان خواب از بدن و ستون فقرات به خوبی محافظت می‌کنند. این تشک‌ها میزان نرمی و سفتی ایده‌الی دارند و هنگام خواب به شکل بدن در می‌آید و آسایش بیشتر را در زمان خواب فراهم می‌کند.

تشک‌های طبی انواع مختلفی دارند که دلیل تنوع ‌آنها نوع مواد و شیوه ساخت آنهاست. کیفیت مدل‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است اما در نهایت انتخاب یک مدل از میان تشک‌های طبی به سلامت بدن شما و عادت خوابتان بستگی دارد.

کدام مارک تشک بهتر است؟ مارک تشک مهمه؟

به طور کلی می‌توان تشک طبی را به 5 دسته تقسیم کرد که شامل موارد زیر می‌شوند.

  1. تشک فنری منفصل
  2. تشک مموری فوم
  3. تشک لتکس
  4. تشک هیبریدی
  5. تشک طبی فوم

تشک‌های فنری به دو دسته فنر متصل و تشک فنر منفصل تقسیم می‌شوند.

تشک‌های فنر متصل ایرادات بسیاری داشت که تکان‌های بسیار در زمان جا به جایی یکی از بارزترین آنهاست. این مشکل در تشک فنر متصل تا حدود زیادی برطرف گردید.

فنرهای این تشک‌ها در داخل پاکت‌هایی مجزا قرار دارند که به آن‌ها Spring Packet نیز می‌گویند. جدا بودن فنرهای این تشک باعث می‌شودتا هر فنر به صورت مجزا عمل کند و لرزش، تکان و صدا را در هنگام جا به جایی به حداقل برسد.

ضمن آنکه این تشک‌ها نسبت به تشک‌هایی که دارای فنرهای یک تکه هستند دوام و طول عمر بیشتری دارند.

تشک مموری فوم

تشک طبی مموری فوم یا فوم حافظه‌دار از فوم پلی یورتان که به ویسکو الاستیک شهرت دارد، ساخته می‌شود.

تشک‌های مموری فوم، نسبت به حرارت و فشار واکنش نشان می‌دهند و در زمان خواب شکل کامل بدن را به خود می‌گیرند.

این ویژگی سبب می‌شود تا خوابی راحت و آسایش بدن در هنگام استراحت محیا گردد. همچنین این نوع تشک‌ها در مقابل جا به جایی عمکرد خوبی از خود نشان می‌دهند و لرزش و تکان‌های شدید را به صفر رسانده‌اند.

تشک طبی لتکس

لتکس یکی از مرغوب‌ترین مواد در تهیه تشک است. لتکس از صمغ درخت کائوچو ساخته می‌شود و به همین دلیل این نوع تشک‌ها برای کسانی که به حفظ محیط زیست و بازیافت اهمیت می‌دهند گزینه ایده‌الی است.

تشک لتکس نیز همچون مموری فوم حالت بدن را به خود می‌گیرد اما بر خلاف مموری فوم سریع‌تر به حالت قبل خود باز می‌گردد.

تشک‌های لتکس به خوبی از ستون فقرات و شانه‌ها حمایت کرده و کمترین فشار را به این نقاط وارد می‌کنند به همین دلیل این نوع تشک‌ها برای افرادی از دردهای عضلانی و استخوانی رنج می‌برند بسیار مناسب است.

ویژگی مهم دیگر این تشک‌ها کاهش لرزش در هنگام جا به جایی فرد دیگر است که همانند مموری فوم، لرزش و تکان را به حداقل رسانده و به این ترتیب با جا به جا شدن، خواب شریک شما بر هم نخواهد خورد.

تشک طبی فوم

فوم شامل انواع مختلفی است که در وزن و ضخامت‌های مختلف وجود دارد. فوم ژل، فوم لتکس،‌ فوم پلی یورتان و فوم جامد همگی نمونه‌هایی از تشک فوم طبی است.

تشک‌های فومی نیز همچون دیگر تشک‌های طبی از نظر لرزش و تکان در هنگام جا به جایی عملکرد بسیار خوبی داشته و برای افرادی که از کمر درد رنج می‌برند توصیه می‌شود.

در جواب سوال کدام مارک تشک بهتر است؟ مارک تشک مهمه؟ باید گفت مارکی بهتر خواهد بود که تشک مناسب شمارا داشته باشد.

تشک بادی

میزان سفتی تشک بادی را می توان با یک  پمپ باد دستی یا برقی تنظیم نمود. اگر سوراخ شوند میتوان آنها را با لوازم مخصوص تعمیرات، تعمیر نمود. بسیارسبک و قابل حمل هستند و از آنها می توان در منزل، ویلا، مسافرت و محل کار استفاده کرد.

تشک آبی

تشک‌های آبی با ایده ای جدید می توانند جایگزینی برای تشک های سنتی باشند. تشک های آبی از آب پر شده اند و فرم خود را در طول استفاده از دست نمی دهند.

از مزیت های تشک های آبی طول عمر و ماندگاری بالای آن هاست. تشک های آبی معمولاً از مواد پلی وینیل ساخته می شوند اما برای راحتی بیشتر آنها دارای یک لایه فوقانی قابل کشش هستند.

سطح تشک های آبی نرم تر از تشک های معمولی است. یکی از اصلی ترین مزایای بستر آبی میزان راحتی آن است. از آنجا که تشک پر از آب است، متناسب با بدن شما فرم می گیرد.

ویژگی‌های یک برند یا مارک خوب تشک:

۱. تشکی مناسب است که از ارتفاع نسبتاً بلندی برخوردار باشد.

۲. در هنگام خوابیدن لرزش فنر و سفتی فنر را زیر بدن احساس نکنید.

۳. از متریال قوی و با کیفیت دربست شده باشد.

۴. خیلی سفت و یا نرم نباشد که هر دو باعث کمردرد می شوند.

۵. اندازه و ابعاد تشک بایستی متناسب با فیزیک بدنی شما باشد.

کدام مارک تشک بهتر است؟ مارک تشک مهمه؟ برخی برند‌های برتر ایرانی عبارتنداز: تشک خوشخواب، تشک رویا و تشک ایران خواب که علاوه بر کیفیت بالا از قیمت کاملا مناسبی نسبت به مشابه خارجی برخوردار هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *